Havit M9034 Overview
Havit M9034 Price in Bangladesh
Havit M9034 Price in Bangladesh
| Brand | Havit |
| Model | M9034 |
| Device Type | Smartwatch |
| Release Date | 10 April 2023 |
| Status | Available |
| Operating System | Android |
| OS Version | Android OS |
| Display Type | TFT |
| Screen Size | 1.83 inches |
| Resolution | 240x284 px |
| Height | 37.7 mm |
| Width | 44.7 mm |
| Thickness | 10.5 mm |
| Weight | 39 grams |
| Colors | Black, Pink, Silver |
| Waterproof | Water resistant |
| IP Rating | IP67 |
| Text Message | Yes |
| Incoming Call | Yes |
| Alarm | Yes |
| Calendar Reminder | Yes |
| Timer | Yes |
| Weather | Yes |
| Battery type | Li-Ion (Lithium-Ion) |
| Capacity | 300 mAh |
| Placement | Non-removable |
| Bluetooth | v5.3 |
| Loudspeaker | Yes |
| Made By | China |
| Features | Accelerometer sensor |
| Name | Havit M9034 |
| Unofficial Price | BDT. 2,390 |
| Release Date | 10-Apr-2023 |
| Market Status | In Stock |
| Variant | RAM: + ROM: |