Black Shark GT3 Neo ENC Overview
Black Shark GT3 Neo ENC Price in Bangladesh
Black Shark GT3 Neo ENC Price in Bangladesh
| Brand | Black Shark |
| Model | GT3 Neo ENC |
| Device Type | Smartwatch |
| Release Date | 20 June 2024 |
| Status | Available |
| Operating System | Android |
| OS Version | v9.0 |
| Display Type | IPS LCD |
| Screen Size | 2.1 inches |
| Resolution | 240x296 px |
| Height | 50.1 mm |
| Width | 40 mm |
| Thickness | 11.3 mm |
| Weight | 43.3 grams |
| Colors | Silver |
| Waterproof | Water resistant |
| IP Rating | IP68 |
| Battery type | Li-Ion (Lithium-Ion) |
| Capacity | 300 mAh |
| Placement | Non-removable |
| Made By | China |
| Name | Black Shark GT3 Neo ENC |
| Unofficial Price | BDT. 2,199 |
| Release Date | 20-Jun-2024 |
| Market Status | In Stock |
| Variant | RAM: + ROM: |